Menü

ASYARAZZİ'DEN HABERLER

Zhang Meng, Wang Yibo ile Fotoğraf Çekilmek İsterken Utandı

T-ARA'dan Jiyeon, EXO'nun 'Love Shot' Şarkısının Pürüzsüz Ve Güçlü Kısa Dans Cover'ıyla Büyülüyor

Tayvanlı Sanatçı, Alien Huang 36 Yaşında Hayatını Kaybetti

Yeni MBC Belgeseli için 'Coffee Prince'in Oyuncuları Gençliklerine Dönüyor

Sezon 1 5. Bölüm Xiao Feng büyükbabasına ulaşır
Çin Dizileri - Good Bye My Princess - 5. Bölüm
Xiao Feng büyükbabasına ulaşır

DİZİ HAKKINDA

Xiao Feng Batı Liang'ın herkesin sevdiği prensesidir. Tang Hanedanlığı'nın Veliaht Prensi Li Cheng Yin ile politik bir evlilik gerçekleştirecektir. Veliaht Prens bu evliliği sadece yerini sağlamlaştırmak için kabul eder. Aslında Xiao Feng, Li Cheng Yin ile 3 sene önce Gu Xiao Wu adıyla tanışmıştır. Li Cheng Yin batı ülkelerini fethetmek için gizli görevdedir ve Xiao Feng'i amacına ulaşmak için kullanmıştır. Xiao Feng gerçeği öğrenince "Unutma Nehri"ne atlar ve Xiao Wu / Li Chen Yin de belki suçluluktan belki aşktan aynı şeyi yapar. Sonrasında sadece Xiao Feng'in hafızası yerine gelir ve ikilinin yürek burkan aşk hikâyesi yeniden başlar. 
Dizi, Fei Wo Si Cun'un aynı adlı romanından uyarlamadır.

Dizinin OST'sine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
https://www.rotaasya.com/forums/topic/good-bye-my-princess-ost/

Yayın Yılı
2019
Kanal
Youku
Bölüm Sayısı
52
Kategori
Dram, Romantik, Tarihi

OYUNCULAR

Chen Xing Xu
Chen Xing Xu
Rol: Li Cheng Yin / Gu Xiao Wu
Peng Xiao Ran
Peng Xiao Ran
Rol: Xiao Feng
Kingone Wang
Kingone Wang
Rol: Li Chengye

YORUMLAR

 • Avatar

  Camdankalp

   

  Off yaa kızın yıkımı çok kötü olucak gibi :(çeviri için çok teşekkürler

 • Avatar

  Txt

   

  Evet haklısınız.dizilerin yorumlar kısmına baktığımda haftada 3 bölüm yapar mısınız gibi yorumlar görüyorum

 • Avatar

  Txt

   

  Bir şey sormak istiyorum. Tarihi dizi istekleri az mı geliyor? Yoksa çevirenler mı seçiyor.Gerçekten çok merak ediyorum. Cevaplar mısınız? (Admin Notu: Dizileri çevirmen arkadaşlarımız seçiyor. Önerilerde bulunuyoruz ama son karar onların. Şunu unutmayın ki tarihi diziler en az 50 bölüm oluyor. Herkesin buna ayıracak vakti yok. Olsa da, çevirmen tarihi dizi çevirmeye karar verse de, siz izleyiciler 2 bölüm çevrilse bile durmadan dürtüyorsunuz daha fazla çeviri daha fazla çeviri diye. Kimse bu tip yorumlara ve isteklere muhatap olmak istemez, olunca da canı sıkılır, elinis rümek istemez uzun diziye. Hâliyle aslında izleyici kendisi tarihi dizilerden uzaklaştırıyor çevirmenleri farkında değil.)

 • Avatar

  hulya

   

  Diziyi iki gün önce bitirdim.Fragmanı burada görünce zaten çok güzel bir dizi olacağını tahmin etmiştim.Finali beni tatmin etti.Ama en beğendiğim şey kesinlikle müzikleriydi. Önemli anlarda çaldıkları için mi bilmiyorum beni çok etkilediler(love hurts,First sight,little fox). Ana karakterler firts sight'ı birlikte söylemişler bu arada.

 • Avatar

  metalhead

   

  @gulsen ben sadece neden çevirmediklerini sordum çevirsinler demedim veya kore dizisini çevirin diye bir istekte bulunmadım kore dizilerini istediğim zaman bir sürü site var açıp izliyorum bir sıkıntım yok yani kore dizilerinden,sadece merakımdan sordum admin de cevapladı zaten

 • Avatar

  Aysefe

   

  Çok uzun yazmak istemediğim için dizi hakkındaki yorumlarımı ayrı yazmak istedim. Öncelikle dizi seçimi gerçekten çok iyi. Zaten Çin'in tarihi ve romantik konulu dizilerini çok seviyorum. Özellikle İngilizce altyazılı çok dizi seyrettim. Bu diziyi de İki gün önce bitirdim. 52 bölümün 42 bölümünü altyazılı geri kalanını ise orijinal dilinde seyrettim. Spoiler vermeden nasıl anlatabilirim bir yandan da yazarken düşünüyorum. Kesinlikle izlenilmesi gereken kaliteli bir yapım. Konusu, oyuncuları birbirleriyle olan uyumu çok iyiydi. Genel olarak bütün bölümleri güzeldi. Çeviri yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Tüm ekibinize kolay gelsin..İyi çalışmalar..

 • Avatar

  Aysefe

   

  İki konu hakkında yorum yapmak istiyorum. Birincisi yaklaşık olarak 4 ay önce tesadüfen bulduğum Tayvan Drama siteniz, ikincisi ise dizi hakkında... Sitenizin gerçekten çok titiz, prensipli ve özverili bir çalışma sonucunun bir ürünü olduğu belli oluyor. Ziyaret eden arkadaşlar siteyi inceleyip okudukları taktirde sorularının cevabını alacaklardır. Adminin bıkmadan usanmadan her yoruma cevap yazması, dizilerin belirtilen günde yayımlanmsı, seçilen dizilerin ve çevirilerinin kalitesi gibi nedenlerden dolayı sitenizin takipçisi oldum. Bütün emeği geçen arkadaşlara tüm samimiyetimle teşekkür ederim. (Admin Notu: Dikkatli bir izleyici olup bizi cesaretlendirdiğiniz ve emeklerimizi takdir ettiğiniz için teşekkür ederiz.)

 • Avatar

  izleni

   

  52 bölümün bitmesi için nasıl sabredceğm?! meraktan ölcem!! daha çok çeviri sevgili çevirmenlerim daha çok daha çok

 • Avatar

  Gülsen

   

  Neden Kore cevkirsinlerki zaten çeviriyor gerek görmüyorlar demek ki

 • Avatar

  metalhead

   

  Admin kore dizileri çevirmeyeceğimiz kesin dedin nedeni ne peki? bu arada sitede emeği geçen herkese teşekkürler zamanınızı harcayıp bize güzel dizi ve filmler çeviriyorsunuz kolay gelsin hepinize :) (Admin Notu: Kore dizisi çevirmek istemiyoruz demek :) )

 • Avatar

  clk123

   

  Admin malezya dizisi ceviriyormusunuz (Admin Notu: Çevirmeyeceğiz diye bir kuralımız yok. Çevirmek isteyen olursa site kalitemize uygun olduğu sürece çevirebilir. Sadece Kore dizileri çevirmeyeceğimiz kesin.)

YENİ YORUM

Çeviri zamanı soran yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Ana sayfadaki takvime bakınız.
info@tayvandrama.com